Hosting dla strony internetowej – jak wybrać?

Należy pamiętać, że hosting jest wybierany stosunkowo rzadko –a raczej należy zaznaczyć, że rzadko jest on zmieniany. Jeśli już jednak zdecydowaliśmy się na budowę strony internetowej, wybór zależy od tego, jaką funkcję pełnić ma nasza witryna. W zależności od prowadzonego biznesu będziemy potrzebowali różnych usług. Przy prowadzeniu portalu którego celem jest jak największy ruch będziemy potrzebowali dużej przestrzeni. Więc z zależności czy jest to blog, którego celem nie jest wcale zgromadzenie jak największej liczby użytkowników, czy jednak sklep internetowy, który generować ma jak największy ruch, usługi będą zgoła inne. Ze swojej strony możemy polecić firmę LH która nigdy nas nie zawiodła. Jeśli jesteście więc zainteresowani budową strony internetowej wraz z kompleksową usługa to zapraszamy do kontaktu.

hosting

Bezpieczeństwo

Najważniejszym czynnikiem warunkującym wybór jest bezpieczeństwo naszej strony internetowej, zarówno pod względem oprogramowania, jak również serwerowni. Ważnym aspektem są kopie bezpieczeństwa – należy upewnić się w jakiś sposób jest tworzony backup, jakie narzędzia są używane oraz jak często. Warto zaznaczyć, by samodzielnie robić kopie naszego sklepu czy strony internetowej. Kluczowym może okazać się również, miejsce gdzie są przetrzymywane nasze dane, cześć z firm korzysta z zewnętrznych centrów danych (home.pl -> T-mobile), część posiada własne (np. OVH). Jeśli nie chcemy, więc by nasza strona internetowa była przetrzymywana na serwerach, które znajdują się w garażu,powinniśmy to sprawdzić wraz z opinią na temat danego usługodawcy hostingu.

Cena

W tym wypadku, powinniśmy bardzo wnikliwie przeanalizować ofertę oraz sprawdzić cenę usługi w drugim roku. Często, bowiem dostawcy hostingu, starają się różnymi sposobami skusić przyszłego wściela strony internetowej, promocjami, które w kolejnym roku diametralnie różnią się ceną.

Hosting